Πρώτη εμφάνιση και πρώτο γκολ για τον Σανκαρέ Source: Getty Images

Νικητήριο ήταν το πέρασμα του Παναθηναϊκού από το Περιστέρι.

Κύρια Σημεία

• Γκολ με το καλημέρα για τον Σανκαρέ
  • Μια ανάσα από Άρη και ΠΑΟΚ οι πράσινοι
  • Αναβλήθηκε το παιχνίδι στη Λαμία

Τη νίκη με 3-2 επί του Ατρομήτου εκτός έδρας στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ, πέτυχε ο Παναθηναϊκός.

«Χρυσό» για τους φιλοξενούμενους αποδείχθηκε το γκολ του νεοαποκτηθέντα Σανκαρέ ο οποίος είχε μπει στο παιχνίδι ως αλλαγή.

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε σε δύο περιπτώσεις με τους Βέλεθ και Καρλίτος με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν με τους Γούτα και Αγκάγιεφ.
Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Γιουνούς Σανκαρέ στο 84ο λεπτό, έχοντας μπει ως αλλαγή στο παιχνίδι 24 λεπτά νωρίτερα.

Στην βαθμολογία οι «πράσινοι» βρίσκονται στην 5η θέση με 38 βαθμούς, μόλις έναν πίσω από τους Άρη και ΠΑΟΚ, οι οποίοι ωστόσο έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Στην 7η θέση με 25 βαθμούς βρίσκεται ο Ατρόμητος Αθηνών.

Αναβλήθηκε το Λαμία - Λάρισα

Το άλλο σημερινό παιχνίδι, αυτό της της Λαμίας με τη Λάρισα, δεν πραγματοποιήθηκε με υπαιτιότητα της δεύτερης.

Οι παίκτες των φιλοξενούμενων δεν κατέβηκαν στο γήπεδο διαμαρτυρόμενοι για την ανάκληση των δελτίων 10 ποδοσφαιριστών που αποκτήθηκαν στο μεταγραφικό παζάρι του Ιανουαρίου, από την Επιτροπή Μεταγραφών της ΕΠΟ, με αφορμή μια ακάλυπτη επιταγή.
Σύμφωνα με το άρθρο 21 του ΚΑΠ, η υπαίτια ομάδα για μη έναρξη αγώνα τιμωρείται με απώλεια του αγώνα με τέρματα 3-0, μηδενισμό βαθμών στο ματς και πρόστιμο 8.000-40.000 ευρώ.