Όρθιος παρά την ήττα ο ΠΑΟΚ

PAOK

Πλήρωσε τις χαμένες ευκαιρίες ο ΠΑΟΚ Source: Getty Images

Ζωντανός παρά την σημερινή του ήττα στην Ρωσία, έμεινε ο ΠΑΟΚ.

Ο «δικέφαλος του βορρά» αν και προηγήθηκε εκτός έδρας επί της Κρασοντάρ,  γνώρισε τελικά την ήττα με 2-1, στον πρώτο αγώνα του για τα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.

Το εκτός έδρας γκολ ωστόσο δίνει ελπίδες στον ΠΑΟΚ ενόψει της ρεβάνς.

Στην Τούμπα (30/9) οι παίκτες του Αμπέλ Φερέιρα θα προσπαθήσουν να ανατρέψουν την σε βάρος τους κατάσταση και να διεκδικήσουν την πρόκριση στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ για πρώτη φορά στην ιστορία.
Η ελληνική ομάδα στάθηκε άτυχη σήμερα καθώς ο Πέλκας, ο οποίος πέτυχε το μοναδικό γκολ του δικεφάλου, έχασε πέναλτι στο 7ο λεπτό, ενώ σουτ του Ελ Καντουρί σταμάτησε στο δοκάρι της Κρασνοντάρ.

Αύριο το πρωί στις 5, ώρα Ανατολικής Αυστραλίας, για την ίδια διοργάνωση ο Ολυμπιακός υποδέχεται την κυπριακή Ομόνοια, στην πρώτη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων.

Νωρίτερα, στις 2 το πρωί, δική μας ώρα πάντα, ο Απόλλων Λεμεσού αντιμετωπίζει για τον 3ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ την πολωνική Λεχ Πόζνα.
Ο αγώνας είναι μονός και σε περίπτωση ισοπαλίας θα ακολουθήσει παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

Ο νικητής προκρίνεται στα πλέι οφ της διοργάνωσης όπου θα αντιμετωπίσει σε νοκ άουτ αγώνα εκτός έδρας τον νικητή του ζευγαριού Σαρλερουά - Παρτίζαν.