Лука Јовић сачувао наду: Орловима против Данске „игра“ само победа

Јовић сачувао наду: Орловима против Данске „игра“ само победа

Фудбалери Србије прослављају гол Луке Јовића против Словеније (1:1), у последњем минуту судијске надокнаде времена Source: AP / Matthias Schrader/AP

Репрезентација Србије била на прагу елиминације са Европског првенства, али је голом у последњем минуту судијске надокнаде времена изборила бод против Словеније - 1:1. Одлучујући меч за пласман у осмину финала тим селектора Драгана Стојковића одиграће против Данске, у среду ујутро по аустралијском времену.

Фудбалска репрезентација Србије и даље је у конкуренцији за пласман у осмину финала Европског првенства у Немачкој, након што је у утакмици другог кола Групе Ц одиграла нерешено са Словенијом – 1:1 (0:0).

Наду Орловима да могу међу 16 најбољих сачувао је Лука Јовић, голом у петом минуту судијске надокнаде времена. Центарфор који је ушао у игру у другом полувремену најбоље је скочио после корнера који је извео Иван Илић и главом послао лопту у мрежу словеначког голмана Јана Облака.

Претходно, Словенци су повели у 69. минуту преко Жана Карничника, који је крунисао добру акцију свог тима. Поготку словеначког тима претходиле су грубе грешке репрезентативаца Србије, Мијата Гаћиновића и Сергеја Милинковића-Савића.

Фудбалери Србије су почетком другог полувремена, при резултату 0:0, пропустили неколико изгледних прилика, а постизању гола најближи је био Александар Митровић, чији је шут зауставила пречка.
Међутим, упркос овим шансама, игра Србије, као и однос према игри од стране појединих фудбалера не уливају навијачима велику наду пред расплет у групи.

Орлови ће у последњем колу прве фазе такмичења на Еуро 2024 играти против Данске, која је у четвртак увече овојила бод у дуелу са Енглезима – 1:1 (1:1).

За пласман у осмину финала Србији је неопходна победа у том мечу, који се игра такође у Минхену, у среду ујутро (26. јуна) од 5.00 часова по стандардном времену источне аустралијске обале.

Тим селектора Драгана Стојуковића има само један бод из прва два кола, али би у случају тријумфа над Данцима сигурно заузео другу или трећу позицију у групи, уз изгледне шансе да се нађе међу четири најбоље трећепласиране екипе из шест група.

УЕФА покренула истрагу против Хрвата и Албанаца

Европска фудбалска унија УЕФА покренула је истрагу против фудбалских савеза Хрватске и Албаније због инцидената које су изазвали навијачи две селекције током утакмице ових репрезентација на Европском првенству у Немачкој.

Претходно је Фудбалски савез Србије затражио од Уефе да изрекне најстроже могуће казне за ХНС и ФСХФ због тога што су хрватски и албански навијачи у више наврата са трибина узвикивали "Убиј Србина".
"У складу са чланом 31(4) Дисциплинских правила УЕФА, именован је инспектор за етику и дисциплину ради спровођења истраге о могућем расистичком и/или дискриминаторном понашању навијача које се наводно догодило 19. јуна у Хамбургу, током утакмице групне фазе Еуро 2024 између репрезентација Фудбалског савеза Хрватске и Фудбалског савеза Албаније", саопштено је на сајту Уефе.

Истрага је покренута и против репрезентативца Албаније Мирлинда Дакуа, који се недолично понашао после утакмице са Хрватском. Даку је наводно заједно са навијачима Албаније вређао Србе и Македонце.