Празник кошарке у Мелбурну: Отписани освојили прву ДМЦ титулу

Basketball Club Otpisani celebrates its first DMC title in Melbourne

Сениорски тим Отписаних после освајања прве титуле на Купу Драже Михаиловића у Мелбурну

У уторак је завршен до сада најмасовнији Куп Драже Михаиловића у кошарци, на којем су победу у сениорској конкуренцији однели Отписани код мушкараца и женски тим Белих орлова. Учествовале рекордне 62 екипе и више од 400 такмичара. Највише трофеја у јуниорским надметањима освојили домаћина турнира.

У Мелбурну је у уторак увече завршен Куп Драже Михаиловића у кошарци, једно од највећих и најзначајнијих спортских такмичења српске заједнице у Аустралији.

Овогодишњи турнир имао је посебан значај, пошто је обележено 30 година постојања овог надметања, које окупља најбоље српске кошаркашке клубове на континенту.

Јубиларна година ће остати упамћена по најмасовнијем Купу до сада, пошто су се такмичиле чак 62 екипе у девет јуниорских и три сениорске конкуренције. Никада до сада ДМЦ није окупио толико тимова и такмичара, којих је било више од 400.
Најмлађи кошаркаши сиднејског Обилића и Белих орлова из Мелбурна
Током три дана одиграно је више од стотину мечева у свим конкуренцијама, а највише успеха имали су домаћини турнира, Бели орлови из Мелбурна који су освојили шест од девет јуниорских титула, као и шампионски пехар у женској сениорској конкуренцији.

Код сениора, први пут у историји такмичења, титулу су освојили Отписани из Мелбурна, који су у финалу савладали најтрофејнији клуб, Обилић и тако прекинули низ од три узастопне победе тима из Сиднеја.

И у другој мушкој дивизији славили су отписани, победом над ветеранима Белих орлова.
Детаљ са меча Белих орлова и Ред старса у конкуренцији до 18 година
Да сви трофеји не оду у руке екипама из Мелбурна побринуле су се јуниорке Обилића до 14 година и мешовити тим овог клуба у конкуренцији најмлађих, до 10 година. Једна титула припала је и сиднејском клубу Ред Старс, који је славио у такмичењу јуниора до 18 година.

Овој изузетној спортској манифестацији, која је одржана у сали Средње школе у Роувилу и у Српском спортском центру у Кизбороу, присуствовало је неколико хиљада посетилаца током три дана, а турнир је завршен свечаном доделом трофеја и прославом у Кизбороу.

Такође, клубови учесници су потврдили да ће наредни Куп Драже Михаиловића бити одигран у децембру 2024. у Аделајду.

О овогодишњем Купу Драже Михаиловић, Зоран Субић је разговарао са Станком Ступаром, бившим председником и дугогодишњим тренером у Белим орловима из Мелбурна. Интервју послушајте у нашем подкасту.