Прва медаља за Србију у Риму: Ангелина Топић вицешампионка Европе

Angelina Topic of Serbia makes an attempt in the women's high jump final at the the European Athletics Championships in Rome

Ангелина Топић је скоком од 1,97 метара освојила себрну медаљу на ЕП у Риму 2024. Source: AP / Andrew Medichini/AP

Млада српска атлетичарка освојила сребрну медаљу у скоку увис на Европском првенству. Иако има само 18 година, Топићевој је ово друга медаља на сениорским шампионатима континента, пошто се пре две године у Минхену окитила бронзом.

Српска атлетичарка Ангелина Топић освојила је сребрну медаљу у дисциплини скок увис на Европском првенству у Риму.

До одличја је стигла са прескочених 197 центиметара из трећег покушаја.

Злато је освојила Украјинка Јарослава Махучик са скоком од 2,01 метара, док је бронзу освојила такође Украјинка Ирина Герашченко са 1,95.

Топићевој која има само 18 година ово је друга медаља на сениорским шампионатима Европе, пошто је пре две године у Минхену освојила бронзу.

Од осталих српских атлетичара који су се пласирали у финале, Елзан Бибић је заузео шесто место у трци на 5.000 метара, с временом 13 минута и 24 секунде.

Злато је освојио Норвежанин Ингебригтсен који је био бржи од Бибића за четири секунде.

У мушком финалу скока удаљ, Страхиња Јованчевић је морао да одустане, пошто је повредио мишић на нози у првој серији, у којој је скочио 7,62 метра.

Остали српски атлетичарти, укључујући бацаче кугле Армина Синанчевића и Асмира Колашинца, завршили су такмичење у квалификацијама.

Вечерас ће пласман у финале покушати да избори бацачица копља Адријана Вилагош, која је пре две године у Минхену освојила сребро у тој дисциплини.

Европско првенство у атлетици завршава се у среду, 12. јуна.